Uroczyste otwarcie budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej

Minister Barbara Kudrycka otworzyła Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.
W piątek, 30 listopada o godz. 12.00 odbyła się inauguracja działalności Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Uroczystość odbyła się w siedzibie CNK PB, przy ul. Zwierzynieckiej 16. Gośćmi specjalnymi spotkania byli Prezes Rady Ministrów Donald Tusk i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka.
Uroczystego otwarcia CNK dokonali: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka, Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis i Przewodniczący Samorządu Studentów PB Łukasz Muszyński. W uroczystości wzieli udział przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych, a także instytucji i firm mających swoje siedziby w regionie.
CNK PB to projekt, który został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W ramach realizacji projektu powstał nowoczesny budynek, z elewacją inspirowaną motywami tradycyjnych, podlaskich wycinanek.
W CNK PB siedzibę swoją znalazły: Biblioteka Główna PB; Studium Języków Obcych wraz z zespołem sal multimedialnych, Centrum Kształcenia Zdalnego oraz Naukowe Centrum Badawczo – Rozwojowe, które umożliwia realizację zajęć dydaktycznych wykorzystujących nowoczesne formy przekazu.
Całkowita wartość projektu: 65 471 765,03 zł, w tym: dofinansowanie 63 152 929,00 zł (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego budżet państwa), dotacja celowa z budżetu państwa: 1 507 243,00 zł oraz wkład własny uczelni 811 593,00 zł. Termin realizacji projektu: 1 kwietnia 2008 – 31 marca 2013.